Швидка допомога (Одеса) +38 (0482) 343-062 +38 (067) 7343-062 +38 (099) 9343-062

Діатермокоагуляція в Одесі

Клініки в яких надається послуга

Одеса Варненська, 2

Телефон контакт-центру

+38 (0482) 307-500

Діатермокоагуляція (діатермія) — використання високочастотних електричних струмів у хірургічному лікуванні для руйнування (деструкції), коагуляції або розрізання тканин.

Цей метод може використовуватися у всіх хірургічних операціях, але найбільшу відомість та поширеність здобув у гінекології, наприклад, для лікування дисплазії шийки матки.

Принцип методу діатермокоагуляції

Метод діатермії ґрунтується на використанні струму. Електричний струм перетворюється у високочастотний змінний струм, який, впливаючи на тканини тіла, перетворюється в тепло і може спричиняти коагуляцію, розрізання або деструкцію (з обвугленням тканин). Це відрізняє діатермокоагуляцію від електрокоагуляції, яка використовує безпосередньо тепло.

Класифікація діатермокоагуляції

Діатермокоагуляція може проводитися в двох режимах:

  • монополярний, коли струм, що подається на тканини діатермічним зондом (коагулятором, електродом), проходить через тіло людини до спеціальної заземлювальної підкладки або пластини, яку найчастіше кріплять до попереку;
  • біполярний, коли струм проходить між двома зубцями зонда, що усуває необхідність використання заземлювальної подушки.

Переваги діатермокоагуляції

Діатермокоагуляція здобула широку популярність завдяки своїм перевагам:

  • високій точності (можна впливати на певну зону, не зачіпаючи навколишні здорові тканини);
  • можливості проводити точкові розрізи з гемостазом (зупинкою кровотечі);
  • швидкості;
  • зменшенню набряку тканин при загоєнні.

Недоліки діатермокоагуляції

Як і будь-який метод, діатермія має свої недоліки:

  • використання діатермії знижує швидкість загоєння порівняно з розрізом, зробленим скальпелем;
  • збільшується обсяг утворення рубців порівняно з розрізом, зробленим скальпелем;
  • вплив на м'язову тканину може призвести до скорочення м'язових волокон, що виглядає як посмикування і може бути сприйняте як недостатня анестезія;
  • болісність процедури, що вимагає проведення сильнішої анестезії.

Можливі ускладнення діатермокоагуляції

Основним ускладненням діатермії є опіки, які можуть виникати безпосередньо в місці застосування електрода або на місці прикріплення заземлювальної підкладки.

Також ускладнення можливі при наявності металевих імплантатів у тілі пацієнта, наприклад, кардіостимулятора або кохлеарного (слухового) імплантату. Струм, що проходить через тіло пацієнта під час діатермокоагуляції, може порушувати їхню функціональність.

Використання діатермокоагуляції в лікуванні дисплазії шийки матки

При неефективності медикаментозної терапії або плануванні вагітності проводиться хірургічне лікування дисплазії (ерозії) шийки матки. Одним із хірургічних методів терапії цервікальної ерозії є діатермокоагуляція.

Цей метод використовується доволі широко. Перед проведенням діатермії слід провести біопсію, щоб переконатися у відсутності злоякісності (ракового переродження) ділянки дисплазії, оскільки після процедури зробити це вже буде неможливо через рубцювання. Важливо, щоб лікар провів процедуру ретельно та не поспішаючи, зруйнував усі ділянки дисплазії, оскільки неповна деструкція (руйнування) ділянки зміненого епітелію може призвести до рецидиву захворювання.

Записатися на консультацію

Надсилаючи заявку, ви погоджуєтеся з правилами роботи сервісу.
Залишилися питання зараз? Зв’яжіться з нами за телефоном або у месенджері!