Швидка допомога (Одеса) +38 (0482) 343-062 +38 (067) 7343-062 +38 (099) 9343-062

Гінекологічний огляд в Одесі

Клініки в яких надається послуга

Одеса вул. Філатова, 2, корпус 1
Одеса вул. Варненська, 2
Одеса вул. Ойстраха, 28
Одеса вул. Корольова, 17
Одеса вул. Троїцька, 33А

Телефон контакт-центру

+38 (0482) 307-500

Гінекологічний огляд. Ці два слова наганяють страх і збентеження багатьом жінкам. Причину страху молодих дівчат можна легко зрозуміти: це невідомість, адже всі ми боїмося того, про що нічого не знаємо. Дівчата, які ще не вступали в статевий акт, часто соромляться оголюватися і показувати "своє найдорожче" кому-небудь, навіть якщо це лікар.

Однак і жінки старшого віку не ставляться до цього "заходу" з особливим теплом. Частково цьому сприяють упередження, мовляв, якщо ходиш до лікаря, значить хвора, а захворювання "Венери" в консервативному суспільстві — це тавро і ганьба. Але слід розуміти, що огляд у гінеколога — це така ж банальна процедура, як і флюорографія. Він не займе багато часу і сил, але при його регулярному проходженні допоможе виявити порушення, пов'язані з жіночою репродуктивною системою, на ранній стадії.

Гінекологічний огляд, його компоненти та послідовність

Гінекологічний огляд — це низка маніпуляцій, які проводить лікар-гінеколог для виявлення патологічних змін і інфекцій органів жіночої статевої системи.

Повне або комплексне гінекологічне обстеження зазвичай включає кілька етапів:

  1. Первинна консультація. Цей етап включає бесіду, огляд грудей, безпосередньо огляд на кріслі та взяття мазків, які передаються до лабораторії для подальших досліджень.
  2. Додаткові методи обстеження. Якщо на попередньому етапі у лікаря виникли якісь підозри, для їх вирішення призначають додаткові обстеження, такі як гормональні тести, гістеросальпінгоскопія, біопсія та МРТ.
  3. Узагальнення. На цьому етапі підсумовуються результати всіх проведених досліджень і аналізів, призначається відповідне лікування та складається програма профілактики.

Бесіда з гінекологом

Прийшовши в кабінет до лікаря, ви повинні бути готові до того, що вам будуть ставити запитання, для цього навіть є спеціальний медичний термін — анамнез. На цьому етапі гінеколог з'ясовує скарги пацієнтки, якщо вони є, і ставить ряд запитань, які допоможуть йому краще зрозуміти стан жінки на цей час та наштовхнути на можливий діагноз.

Він може запитати:

  • Чи живете ви статевим життям?
  • У якому віці стався ваш перший статевий акт?
  • У якому віці у вас почалися місячні?
  • Коли були останні місячні? (день початку і кінця менструації)
  • Скільки триває ваш цикл? Він регулярний?
  • Ви плануєте вагітність найближчим часом?
  • Ви використовуєте засоби контрацепції? Які методи контрацепції ви використовуєте?
  • Ви вже були вагітні? Чим закінчилися ваші попередні вагітності?
  • У вас раніше були гінекологічні захворювання?

Огляд грудей

Гінеколог повинен оглянути та обстежити не лише органи, що знаходяться в малому тазі, але й груди. Він досліджує не тільки молочні залози, включаючи область соска, але і шкіру та лімфатичні вузли в підмишковій області.

Обстежувати груди потрібно в різних положеннях: стоячи і лежачи, з піднятими та опущеними руками. Обстеження допоможе визначити зміну щільності, форми та розміру залози, збільшення та зміну щільності лімфатичних вузлів, ураження шкіри, деформацію соска та виділення з нього.

При виявленні будь-яких змін, нетипових для здорової грудей, гінеколог повинен направити до мамолога.

Огляд на кріслі

Зовнішній огляд

Гінекологічний огляд на кріслі починається з огляду вульви (зовнішніх статевих органів), до них належать лобок, великі та малі статеві губи, клітор. Візуальне обстеження виявляє ознаки інфекції або зміни тканин такі, як подразнення, почервоніння та виділення.

Внутрішній огляд

Обстеження внутрішніх жіночих статевих органів різниться для жінок і молодих дівчат, які ще не мали статевого акту.

Огляд жінок, які ведуть статеве життя, можна розділити на два етапи:

  1. Перший етап включає, так званий, "огляд у дзеркалах". Для цього гінеколог використовує спеціальний інструмент — гінекологічне дзеркало. Це конструкція з двох жолобів, які здатні розсовуватися, таким чином даючи лікарю більше поле огляду піхви та шийки матки. Оглядаючи слизову, можна виявити ерозію, ектопію, кісту, пухлину або зміни запального характеру. Після візуального огляду лікар бере мазок з піхви або робить зіскріб з шийки матки для лабораторного аналізу.
  2. Другий етап передбачає бімануальне (дворучне) пальцеве дослідження. Для його проведення лікар вводить два пальці однієї руки у піхву пацієнтки, а другою натискає на передню черевну стінку. Таким чином можна пропальпувати яєчники, маткові (фалопієві) труби та саму матку, визначити їх форму, розміри та взаєморозташування, виявити особливості та ознаки захворювань такі, як спайки або новоутворення (кісти або пухлини).

Для обстеження дівчат не використовують дзеркала чи інші пристосування через те, що можна випадково пошкодити дівочу пліву. У таких випадках лікар проводить трансректальне (через пряму кишку) бімануальне пальцеве обстеження, для цього палець однієї руки вводить у задній прохід, а другим натискає на передню черевну стінку. Цього, зазвичай, достатньо для обстеження внутрішніх статевих органів.

Відчуття при гінекологічному огляді

Найбільшим страхом, особливо у молодих дівчат, які прийшли на огляд вперше, є страх болю. Саме очікування болючості процесу огляду часто стає причиною боязні походу до гінеколога. Бояться болю зовсім не варто, адже в більшості випадків це абсолютно безболісна процедура.

При введенні дзеркала та його розширенні ви відчуєте невеликий тиск та розпирання, якщо лікар обрав дзеркало занадто великого розміру, можуть бути неприємні відчуття. Також ви відчуєте дотик або легкий тиск під час процесу взяття мазка або зіскрібка.

Безболісність зумовлена відсутністю ноцицепторів (рецепторів болю) у піхві, так у процесі еволюції жіночий організм пристосувався до пологів. Через цю особливість слід бути вкрай уважною і своєчасно проходити гінекологічні огляди, адже новоутворення, зокрема рак, теж утворюються та прогресують безболісно.

Підготовка до гінекологічного огляду

Не тільки дівчата, які йдуть вперше, але і дорослі жінки часто забувають про те, як правильно підготуватися до огляду, і що потрібно взяти з собою. Для отримання найточніших даних візит до гінеколога варто планувати на другу половину циклу, тобто після місячних. Прийом деяких медикаментів, наприклад, антибіотиків, протигрибкових та гормональних препаратів може спотворити результати, тому бажано закінчити їх прийом за два тижні до прийому у гінеколога.

Напередодні прийому варто утриматися від статевого акту, оскільки він впливає на мікрофлору та pH піхви, що може спотворити результат обстеження.

Безпосередньо перед прийомом слід прийняти душ або ванну, також не забороняється проведення епіляції інтимної зони.

Слід заздалегідь підготувати список питань, які ви хотіли б поставити лікарю.

Що слід мати при собі

У медичних центрах INTO-SANA є всі необхідні матеріали, котрі включені у вартість обстеження. Тому не потрібно купувати та приносити з собою “гінекологічні набори”, які необхідні при відвідуванні лікаря у державних клініках.

Перший гінекологічний огляд

Перший візит до гінеколога зазвичай відбувається ще у шкільні роки, коли дівчатам по 15-16 років. Якщо в цьому віці огляд не відбувся, слід звернутися до лікаря не пізніше, ніж через рік-два після початку статевого життя. Перший огляд нічим не відрізняється від усіх подальших візитів, крім зайвої нервозності, напруження та збентеження дівчини-пацієнтки.

Причини позапланового звернення до гінеколога

Гінекологічний огляд слід проходити двічі на рік. Регулярний огляд у гінеколога особливо важливий для жінок старше 35 років, оскільки з віком ризик захворювань репродуктивної системи зростає.

Але якщо у вас є питання гінекологічного характеру або з'явилися якісь із перерахованих нижче симптомів, варто позапланово звернутися до гінеколога:

  • порушення менструального циклу;
  • дисфункціональні маткові кровотечі — будь-які кровотечі з піхви, не пов'язані з менструаціями;
  • біль у нижній частині живота;
  • надто рясні або мізерні виділення під час менструації;
  • зміна виділень;
  • свербіж у проміжності.
Надсилаючи заявку, ви погоджуєтеся з правилами роботи сервісу.
Залишилися питання зараз? Зв’яжіться з нами за телефоном або у месенджері!

Лікарі