Нейрохірургія

Напрямки в містах

Нейрохірургія  – це галузь медицини, яка займається оперативним лікуванням патологій головного і спинного мозку. Іншими словами, лікар-нейрохірург займається діагностикою, лікуванням і профілактикою порушень центральної і периферичної нервової системи.

Широкий спектр проблем нормального функціонування центральної нервової системи пов'язаний з вродженими патологіями розвитку, різними травмами, проблемами судинної системи мозку, функціональними ущемленнями і подразненнями відділів хребта і багато чого іншого.

Коли необхідна консультація лікаря-нейрохірурга?

У більшості випадків, на консультацію нейрохірурга людина потрапляє за направленням лікаря-терапевта, який зауважив на огляді можливі патології ЦНС, невролога, який після призначення медикаментозної терапії ЦНС не отримав очікуваної ефективності лікування, судинного хірурга, травматолога. Це лікар не для самостійного відвідування.

Однак, в ряді випадків необхідна первинна консультація лікаря-нейрохірурга:

 1. Травми голови і хребта.
 2. Відсутність чутливості кінцівок.
 3. Запаморочення, втрата свідомості, особливо після пережитої травми голови.
 4. Грижі хребта.
 5. Пороки розвитку головного мозку у дітей.
 6. Новоутворення в головному мозку.
 7. Порушення координації і сприйняття навколишнього світу.

Діагностичні дослідження, які необхідні нейрохірургу для постановки діагнозу: ті ж лабораторні аналізи крові і сечі, які необхідні в загальній хірургії: загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, визначення протромбінового часу і протромбірованного індексу.

 • Комп'ютерна томографія;
 • Магнітно-резонансна томографія;
 • Доплеровське сканування судин;
 • Мієлографія;
 • Церебральна ангіографія;
 • Електроенцефалографія;
 • Люмбальна пункція.

Перелік досліджень для кожного окремого випадку визначає лікар-нейрохірург в Одесі.

Прийом ведеться за адресою Одеса, вул. Варненська, 2. Попередній запис за телефоном контакт-центру в Одесі (0482) 307-500.

Лікарі

У нашій клініці працює найбільший штат фахівців в Україні