Швидка допомога (Одеса) +38 (0482) 343-062 +38 (067) 7343-062 +38 (099) 9343-062

Видалення абсцесу бартолінової залози в Одесі

Клініки в яких надається послуга

Одеса вул. Філатова, 2, корпус 1
Одеса вул. Варненська, 2
Одеса вул. Ойстраха, 28
Одеса вул. Корольова, 17
Одеса вул. Троїцька, 33А

Телефон контакт-центру

+38 (0482) 307-500

Кіста на великих статевих губах — досить поширена проблема, від якої страждають багато жінок. Завдяки своєчасній діагностиці та якісному лікуванню це захворювання може бути вилікувано без високих ризиків для здоров'я та інтимного життя жінки. Слід мати на увазі, що нестача обізнаності та пізня діагностика можуть призвести до запалення та інших неприємних ускладнень.

Виникнення та фактори ризику кісти бартолінової залози

Бартолінові залози — залози зовнішньої секреції, що лежать у товщі великих статевих губ жінки. Їх функція полягає у виробленні слизу, який змащує стінки статевих губ під час збудження та статевого акту; наявність цього секрету забезпечує безболісність процесу. Вивідний проток залози відкривається на малих статевих губах.

При порушенні відтоку секрету з залози відбувається його накопичення — утворюється кіста. Причиною цього можуть бути венеричні захворювання, але найчастіше етіологія невідома.

Такі кісти виникають приблизно у 2% жінок віком від 20 до 30 років, з віком ймовірність утворення кісти знижується. Найбільше цьому захворюванню підвержені жінки, які:

  • ведуть активне статеве життя, часто змінюючи сексуальних партнерів;
  • не використовують методи бар'єрної контрацепції під час статевого акту;
  • не дотримуються правил особистої гігієни;
  • часто хворіють на грибкові захворювання геніталій;
  • мають ослаблений імунітет (первинний або вторинний імунодефіцит, перенесене запальне захворювання, хронічний стрес);
  • під час статевого акту часто мають пошкодження слизової оболонки геніталій;
  • систематично використовують невідповідну білизну, невідповідні засоби гігієни;
  • мають в анамнезі косметичні процедури в області статевих губ;
  • перенесли гінекологічні операції.

Симптоми та можливі ускладнення кісти бартолінової залози

Клінічні прояви кісти залежать від її розміру. Маленька кіста може не завдавати незручностей і буде виявлена лише під час профілактичного огляду. Кіста великого розміру дає про себе знати під час фізичної активності або статевого акту. У місці скупчення секрету жінка відчуває набряклість та болючість. У таких випадках необхідно негайно звернутися до гінеколога.

При проникненні в порожнину залози інфекції можливе запалення вмісту кісти. Шкіра стає червоною та болючою при дотику. Лікується таке запалення антибактеріальними препаратами.

У разі запущеного запалення можливе виникнення абсцесу, при якому вивідний проток залози блокується і всередині накопичується гнійний вміст. При наявності абсцесу у жінки можуть бути загальні симптоми запалення:

  • слабкість,
  • підвищена температура тіла,
  • нудота,
  • втрата апетиту.

При несвоєчасному лікуванні можливе поширення запалення на вагіну, сечовий міхур і навіть придатки.

Діагностика кісти статевих губ

Зазвичай для встановлення діагнозу достатньо звичайного гінекологічного обстеження: лікар може пропальпувати кісту, побачити змінену над нею шкіру (почервоніння, набряк). При невпевненості в діагнозі можливе проведення ультразвукового дослідження. У деяких випадках береться аналіз вмісту кісти на чутливість до антибіотиків і тільки після цього призначається лікування. Також рекомендується провести аналіз на захворювання, що передаються статевим шляхом.

Лікування кісти статевих губ

Консервативне лікування

Гінеколог обирає тактику лікування залежно від розміру кісти, наявності ускладнень та загального стану здоров’я жінки.

Кіста невеликого розміру може розсмоктатися сама, тому жінці необхідно регулярно проходити гінекологічний огляд.

При запаленні використовується антибактеріальна терапія. Вибір препарату залишається за лікарем. Ні в якому разі не можна приймати подібні ліки без консультації з лікарем.

Хірургічне лікування

Існує декілька методів лікування кісти бартолінової залози:

  1. Установка word-катетера — в порожнину кісти встановлюється силіконовий катетер на 4-5 тижнів. За допомогою цього катетера виходить весь вміст кісти і створюється новий вивідний канал.
  2. Марсупіалізація — метод вибору хірургічного лікування кісти на сьогоднішній день. Це відносно нова техніка, яка дозволяє зберегти функцію залози 
    • Передопераційне обстеження

    Операція проводиться тільки після стабілізації стану пацієнтки і повного вилікування від інфекцій статевих шляхів. Перед її проведенням необхідно виконати аналізи, провести генітальну гігієну.

    • Техніка проведення операції

    Марсупіалізація проводиться під місцевою або загальною анестезією і зазвичай триває 30-40 хвилин. Лікар робить невеликий надріз на стінці залози, відкриває капсулу кісти, потім акуратно усуває її вміст і обробляє асептичним розчином її порожнину. Далі стінка залози зашивається, що зберігає можливість якісного статевого життя.

    • Післяопераційний період

    Безумовно, після проведення операції терапія не закінчується. Необхідно стежити за загоєнням рани, дотримуватися правил особистої гігієни, за потреби — приймати антибіотики. Статеве життя після оперативного втручання заборонене на 14 днів.

  3. Екстирпація (видалення) бартолінової залози - проводиться у разі неефективності інших методик.

Профілактика кісти бартолінової залози

Для зниження ймовірності виникнення кісти жінці необхідно дотримуватися правил особистої гігієни та сексуальної грамотності. Важливе значення в профілактиці мають своєчасне виявлення та лікування захворювань, що передаються статевим шляхом. Також необхідно пам’ятати про обов’язкове планове відвідування гінеколога один раз на пів року.

Записатися на прийом до гінеколога

Надсилаючи заявку, ви погоджуєтеся з правилами роботи сервісу.
Залишилися питання зараз? Зв’яжіться з нами за телефоном або у месенджері!

Лікарі