Клиновидна резекція яєчників в Одесі
Отримати ці послуги можна за адресами:
Одеса Варненська, 2
Телефон контакт-центру
При деяких захворюваннях яєчників показане їх видалення. Видалення яєчника може проводитися як частково (резекція), так і повністю. Радикальна операція (повне видалення) зазвичай проводиться після настання менопаузи або за бажанням жінки.
Резекція яєчників може проводитися двома способами: часткова і клиноподібна. При частковій повністю видаляється один уражений орган (правий або лівий). Клиноподібна резекція яєчника - це часткове видалення тканини яєчника у вигляді трикутника з гострими краями.
Показання до резекції яєчників та підготовка до операції
Показання до резекції яєчника включають:
- Полікістоз яєчників
- Наявність кісти великих розмірів
- Крововилив у яєчник
- Наявність дермоїдної кісти
- Наявність цистаденоми яєчника
- Перекрут ніжки кісти яєчника.
Протипоказаннями до резекції яєчників
Протипоказаннями до резекції яєчників є:
- Гострі запальні захворювання
- Наявність хронічних захворювань у стадії декомпенсації
- Онкологічні захворювання органів малого таза
- Порушення згортання крові
- Імунодефіцит
- Декомпенсовані захворювання серцево-судинної системи.
Підготовка до клиноподібної резекції яєчників
Перед проведенням резекції пацієнтці необхідно:
- Здати загальний і біохімічний аналіз крові
- Зробити електрокардіограму
- Пройти флюорографію
- Здати коагуляцію та аналіз крові на вірусні гепатити та ВІЛ-інфекцію.
Якщо всі аналізи в межах норми, то можливе проведення оперативного втручання.
За 12 годин до проведення операції пацієнтці не можна їсти та пити. Якщо вона приймає препарати, що впливають на згортання крові, лікар скасовує їх або коригує прийом.
Хід операції клиновидної резекції яєчників
Саме лапароскопічне оперативне втручання проводиться під загальним наркозом. Перед початком операції анестезіолог збирає анамнез пацієнтки, уточнює наявність алергічних реакцій, а потім обирає найбільш підходящий для пацієнта тип наркозу. Під час самої операції пацієнтка спить і не відчуває жодного дискомфорту.
Спочатку проводиться дезінфекція операційного поля, після чого робляться три невеликих розрізи на черевній стінці, через які в черевну порожнину вводять троякари - спеціальні провідники для хірургічних інструментів. Живіт пацієнтки наповнюється вуглекислим газом, що дозволяє хірургу легше маневрувати в черевній порожнині. Через підготовлені отвори вводиться камера, відео з якої транслюється в операційній, за допомогою цього хірург координує свою роботу. У два інших отвори вводяться інструменти, необхідні для проведення резекції.
За допомогою спеціального пінцета асистент утримує яєчник, а головний оператор проводить резекцію. Найчастіше резекція проводиться за допомогою електрокоагулятора, що дозволяє видалити тканину, попередньо прокоагулювавши судини. Це зменшує ризик кровотечі та утворення зростань. Робиться клиновидний виріз, і видалена частина яєчника через троякар витягується з черевної порожнини. Видалену тканину можна відправити на гістологічне дослідження для підтвердження діагнозу.
Під час операції лікар добре бачить органи, тому кожна лапароскопія певною мірою діагностична. Гінеколог обов'язково оглядає матку, другий яєчник, маткові труби, лімфатичні вузли.
Після проведення маніпуляцій випускається вуглекислий газ, на отвори накладаються шви, які можна буде зняти через 10-12 днів.
Післяопераційний період після резекції яєчників
Після такої лапароскопічної операції жінка відновлюється значно швидше, ніж після лапаротомічного втручання.
На наступний день можуть спостерігатися кров'янисті виділення. Через два тижні після втручання зазвичай настає овуляція, яку можна підтвердити за допомогою вимірювання базальної температури або спеціальних тестів.
70-80% жінок після такого втручання отримують можливість зачати дитину.