Швидка допомога (Одеса) +38 (0482) 343-062 +38 (067) 7343-062 +38 (099) 9343-062

Кольпоскопія в Одесі

Напрямки та послуги

Отримати ці послуги можна за адресами:

Одеса вул. Філатова, 2, корпус 1
Одеса вул. Варненська, 2
Одеса вул. Ойстраха, 28
Одеса вул. Корольова, 17
Одеса вул. Троїцька, 33А

Телефон контакт-центру

+38 (0482) 307-500

У останні роки кількість носіїв ВПЛ (вірусу папіломи людини) та ризики онкологічних захворювань, пов'язаних з цим вірусом, стрімко зростають. Тому необхідність ранньої діагностики гінекологічних патологій виходить на передній план.

Друге за частотою захворювання, яке зустрічається у пацієнток онкогінеколога та незначно поступається захворюванню раку молочних залоз, - рак шийки матки.

Кольпоскопія є частиною обов'язкового онкоскринінгу жінок, який потрібно проходити раз на рік після початку статевого життя.

Що таке кольпоскопія?

Кольпоскопія - це метод обстеження, що дозволяє оглянути шийку матки, вагіну та зовнішні статеві органи за допомогою кольпоскопа (спеціального мікроскопа) зі збільшенням в 4-12 разів.

Вперше це обстеження було проведено в 1925 році в Німеччині лікарем Гансом Гінзельманом і його колегою Едуардом Віртсом.

Під час кольпоскопічного обстеження можна виявити змінені ділянки слизової, непомітні неозброєним оком, і завдяки цьому призначити адекватне лікування.

Кольпоскопія проводиться лише лікарем, це обстеження абсолютно безболісне і тому не потребує ніякого знеболювання. Вона проводиться на гінекологічному кріслі під час амбулаторного огляду пацієнтки.

Даний метод дослідження дозволяє виявити ділянки ураження шийки матки, їх локалізацію, зміни стану тканин шийки матки, вагіни, зовнішніх статевих органів та визначити ділянку, що потребує проведення гістологічного дослідження.

Показання для проведення кольпоскопії:

  • З профілактичною метою для кожної жінки з моменту початку статевого життя (щорічне обстеження).
  • Несприятливі / сумнівні результати цитології.
  • Проведення цільової біопсії.
  • Профілактичні огляди жінок з супутньою гінекологічною патологією.

Протипоказання для проведення кольпоскопії включають

  • Менструація.
  • Ранній післяродовий період.
  • Непереносимість йодовмісних препаратів (при розширеній кольпоскопії).

Проведення кольпоскопії не рекомендується в середині менструального циклу через велику кількість слизу в цервікальному каналі в цей період.

За кілька днів до проведення обстеження слід утриматися від спринцювання, статевих актів і використання тампонів.

Після кольпоскопії протягом кількох днів можуть бути кров'янисті виділення; у цьому випадку, як і перед процедурою, слід уникати статевих актів і не проводити спринцювання.

Якщо під час кольпоскопічного обстеження або в цитологічному мазку будуть виявлені патологічні клітини, які можуть викликати підозру на передракові стани або онкологічне захворювання, пацієнтка буде направлена на проведення додаткових досліджень, наприклад, біопсії.

Записатися на прийом

Надсилаючи заявку, ви погоджуєтеся з правилами роботи сервісу.
Залишилися питання зараз? Зв’яжіться з нами за телефоном або у месенджері!

Лікарі