Швидка допомога (Одеса) +38 (0482) 343-062 +38 (067) 7343-062 +38 (099) 9343-062

Сімейна медицина

За визначенням Всесвітньої організації сімейних лікарів (WONCA), сімейний лікар є фахівцем, який надає первинну медико-санітарну допомогу всім членам сім'ї, незалежно від віку, статі, характеру захворювання, з урахуванням психологічних, соціальних, культурних та індивідуальних особливостей пацієнта і сім'ї.

Сімейна медицина - це система, до якої в результаті свого розвитку прийшла європейська медицина. Основною перевагою цієї системи є те, що вона спрямована на побудову довголітніх відносин між пацієнтом і його лікарем. Сімейний лікар спостерігає всю сім'ю, що дозволяє йому враховувати в своїй роботі такі чинники, як спадкова схильність, емоційна атмосфера в сім'ї і т. ін.

Завдання сімейного лікаря:

  • Охорона здоров'я всієї родини.
  • Профілактика захворювань.
  • Реабілітаційні процедури.
  • Первинна діагностика.
  • Догляд та корекція стану невиліковних хворих.
  • Корекція одночасних призначень вузькопрофільних фахівців.

Сутність системи сімейної медицини базується на профілактиці захворювань. Система заробітної плати сімейних лікарів, як правило, будується за принципом абонементної плати - щомісячного платежу за кожну прикріплену людину. З цієї причини лікарю у всіх сенсах вигідно працювати на попередження захворювань. Адже, чим менше хворіє пацієнт, тим менше зайнятий лікар. Наявність великого обсягу інформації про сім'ю допомагає лікареві в нелегких питаннях профілактики.

Орієнтуючись у всіх сферах медицини, сімейний лікар координує всі медичні питання - визначає потребу в вузьких спеціалістах, в діагностичних дослідженнях, рекомендує конкретних лікарів. Довірений лікар сім'ї аналізує отримані результати, узагальнює дані, становить чіткий план дій та мотивує пацієнта на його виконання.

Сімейний лікар здійснює спостереження за пацієнтом при таких захворюваннях: усі внутрішні хвороби, хірургічні захворювання, хвороби жіночих статевих органів, інфекційні хвороби, туберкульоз, захворювання нервової системи, психічні хвороби, шкірно-венеричні, хвороби очей, хвороби ЛОР-органів, алергологічна патологія.

Лікарі